Baza Wiedzy
Jak promować swoją stronę w wyszukiwarkach (SEO)?
Wysłane przez Zespół Manifo on 05 January 2012 03:46 PM

Zastanów się, jakiego zapytania do wyszukiwarki byś użył, żeby trafić na własną stronę. Jeśli Twoja strona jest przykładowo o sposobach przyrządzania naleśników, to wyrażeniami przez jakie Twoja strona może zostać wyszukana są: ‘naleśniki’, ‘ciasto na naleśniki’ i ‘jak zrobić naleśniki’. Do strony o naleśnikach może pasować też fraza ‘gotowanie’ - ale im bardziej ogólna jest fraza, (‘gotowanie’ jest bardziej ogólne od ‘robienia naleśników’), tym będzie trudniej wypromować Twoją stronę.

 

Gdy już wybrałeś swoje frazy (na początek około trzech, czterech), powinieneś zmienić tytuł naszej strony tak, aby do nich pasował. Żeby to zrobić, logujesz się do Manifo i klikasz na tytuł strony, który chcesz zmienić.

 

 

W następnym kroku, trzeba zmienić opis na taki, który będzie jak najlepiej pasował do wybranych przez Ciebie fraz - na przykład ‘Jak zrobić naleśniki i ciasto na naleśniki’. Zmianę zatwierdzasz klawiszem ‘Enter’.

 

 

Kolejnym krokiem jest przygotowanie treści w sposób, który najbardziej odpowiada wyszukiwarkom. Na samej górze powinien być tytuł strony, natomiast nad tekstem powinien znaleźć się tytuł tekstu (wpisany w element nagłówka H1). Dodatkowo, powienieneś zadbać o to, żeby w treści strony znalazły się wyrażenia zbliżone do fraz wcześniej wybranych przez Ciebie - czasem nie trzeba będzie zmieniać nic, a czasem trzeba będzie wprowadzić kosmetyczne poprawki. Ważne jest to, żeby cały czas tekst był napisany poprawną polszczyzną i był zrozumiały dla odwiedzających.

 

Gdy już mamy tytuł, frazy i treść, zaczynasz dodawać swoją stronę do katalogów stron internetowych. Katalogi znajdziesz pod adresami:

http://www.spiskatalogow.info/

http://spiskatalogow.org/

oraz w Google: http://www.google.pl/#hl=pl&xhr=t&q=spis+katalog%C3%B3w&fp=1&cad=b

 

Aby Twoja strona była widoczna w wyszukiwarce po wpisaniu wybranych przez Ciebie haseł, tytuł strony jaki wpisujesz do katalogu powinien być jednym z nich. Opis natomiast powinien mieć około 500 - 600 znaków i nie powinien być taki sam we wszystkich katalogach - wystarczy zmienić część słów na ich odpowiedniki, zachowując sens i brzmienie opisu. Jest to potrzebne, aby moderatorzy katalogów nie odrzucali naszych wpisów - większość katalogów ma wpisany do regulaminu wymóg unikalności opisu.

 

Nie należy bać się dodawania do katalogów - stronę można dodawać do nawet 50 katalogów dziennie i nic złego się z tego powodu nie stanie. Jeśli przekroczysz 50 wpisów dziennie, też nic złego się nie stanie - wtedy szybciej mogą się skończyć katalogi, do których jest sens dodać stronę. Ważne jest natomiast, żeby dodawać stronę do katalogów systematycznie. Jeśli na przykład nie masz czasu, żeby codziennie dodać stronę do 50 katalogów, to niech to będzie 10 katalogów, ale każdego dnia albo po 20 katalogów co drugi dzień. Dzięki systematycznemu katalogowaniu wyszukiwarki będą widziały, że strona systematycznie zdobywa coraz więcej linków, a po około dwóch tygodniach zauważysz poprawę widoczności Twojej strony w wynikach wyszukiwań.

 

I jeszcze końcowa uwaga- dodawanie strony do katalogów, jest tylko jedną z metod na wypromowanie swojej strony w wyszukiwarce. Jeśli katalogujesz stronę systematycznie, przez miesiąc i nie widać żadnych efektów, to znaczy, że trzeba poszukać innych metod- niektóre z nich postaram się opisać tutaj, natomiast część należy wyszukać samemu.


Help Desk Software by Kayako Resolve