Baza Wiedzy
Ustawienia domyślne szablonu
Wysłane przez Zespół Manifo on 05 January 2012 04:14 PM
Ustawienia szablonu – są to domyślne ustawienia dla tekstów, nagłówków i linków użytych na stronie. Dodając element tekstowy na stronę, przybiera on pewne właściwości jak rozmiar czcionki, kolor, wyrównanie itp.
Dzięki ustawieniom można w szybki sposób zmienić np. wielkość czcionki dla wszystkich tekstów już dodanych na stronę i tych nowo dodawanych.
 
UWAGA: zmiany w ustawieniach szablonu nie wpływają na teksty, które mają ustawione własne formatowanie np.:
W elemencie tekstowym został zmieniony kolor czcionki z czarnego na czerwony, następnie zmiana koloru domyślnej czcionki w „Ustawieniach szablonu” z czarnego na żółty spowoduje zmiany kolorów wszystkich tekstów na kolor żółty z wyjątkiem tekstu, który został wcześniej zmieniony na kolor czerwony.
 
To samo dotyczy pozostałych ustawień i elementów.
 
Ustawienia szablonu znajdziesz w edytorze w menu „Szablon”:


Domyślna czcionka
 
Ustawienia dla wszystkich elementów tekstowych, opisów pod zdjęciami oraz filmami. Możesz zmienić rodzaj czcionki, jej rozmiar, kolor a także wybrać czy ma być pochylona i pogrubiona. Dodatkowo możesz ustawić domyślne wyrównanie.
 
 
Nagłówki
 
Możesz ustawić wygląd dla 6 różnych nagłówków od H1 do H6. Aby to zrobić wybierz z listy rozwijanej nagłówek dla którego chcesz zmienić ustawienia.Linki
 
Zmieniając wygląd dla linka masz do wyboru 3 jego tryby: 
Link - link, który nie był jeszcze odwiedzony,
Link zaznaczony – czyli po najechaniu na niego kursorem
Link odwiedzony – po kliknięciu, link stanie się linkiem odwiedzonym
 
 
Powrót do ustawień domyślnych
 
W każdej chwili możesz wrócić do ustawień domyślnych dla danego szablonu czyli przed wprowadzaniem Twoich zmian. Wystarczy kliknąć przycisk „Przywróć domyślne”.
 
 
Aby ułatwić zmiany wprowadziliśmy dodatkowy podgląd w oknie, w którym zmieniasz ustawienia.

Help Desk Software by Kayako Resolve