Baza Wiedzy
Co to są strefy i jak działają
Wysłane przez Zespół Manifo on 05 January 2012 04:15 PM

Budując stronę internetową składasz ją z elementów (tekst, zdjęcie itp.), które dodajesz w różne miejsca na swojej stronie. Te miejsca to właśnie strefy...

 

Każda strona składa się z 3 podstawowych stref. Budując swoją stronę przeciągasz elementy do jednej z nich.

Podstawowe strefy:
a) Strefa nagłówek
b) Strefa główna
c) Strefa stopka

W edytorze strefy podstawowe oddzielone są między sobą poziomą przerywaną linią na całej szerokości strony.


Strefa nagłówek i strefa stopka – działają identycznie, dodając element do tych stref zostanie on pokazany na KAŻDEJ podstronie.

Strefa główna – różni się od poprzednich, ponieważ dodając do niej element zostanie on pokazany tylko na danej podstronie.

Dzięki temu możesz dodać do strefy nagłówek np. menu, logo, nazwę strony – te elementy będą się pojawiać na każdej podstronie, nie musisz więc ich dodawać każdorazowo jak tworzysz nową podstronę.

Przykład:

Dodając zdjęcie do strefy głównej będzie ono znajdować się tylko na tej stronie, natomiast jak dodasz np. film do strefy nagłówek – pojawi się on na każdej podstronie – nawet na nowo dodanych.Istnieją także inne strefy – czyli obszary na które jest podzielona strefa główna.
Np. mając dwie kolumny w strefie głównej, każda z nich jest osobną strefą, te dodatkowe strefy możesz także edytować – czyli zmieniać ich rozmiar, odstępy a także ich tło.

Przykład strony z zaznaczonymi strefami:
kolorem czerwonym – strefy główne
kolorem zielonym – pozostałe strefy


Help Desk Software by Kayako Resolve