Frequently Asked Questions

Marketing na forach- dobre i złe praktyki
Last Updated 6 years ago

Wiele osób, po stworzeniu swojej strony na Manifo, zaczyna jej promocję. Jednak ich działania promocyjne nie zawsze przynoszą pożądane efekty. Osoby, które promują się na forach powinny pamiętać o kilku podstawowych zasadach, dzięki którym ich wysiłek okaże się opłacalnym przedsięwzięciem.

Po pierwsze - nie spamuj!

To pierwsza i najważniejsza zasada. Zarejestrowanie się na forum i napisanie jednego posta z linkiem prowadzącym do Twojej strony nie jest promocją. W najlepszym wypadku Twój post zostanie usunięty, a w najgorszym zostaniesz zbanowany.

Po drugie - trzymaj się zasad netykiety!

Ortografia, gramatyka, styl wypowiedzi- to wszystko ma znaczenie. Wielu forumowiczów będzie wypominać Ci każdy błąd ortograficzny czy stylistyczny. W dodatku, jeśli zrobisz złe wrażenie na początku, to trudno będzie później przekonać ludzi do siebie.

Po trzecie - wizerunek eksperta!

Ważne jest, żebyś wykazywał się wiedzą i doświadczeniem podczas dyskusji na forach. Jeśli nie jesteś pewien tego co chcesz napisać- lepiej nie pisz nic. Jest to związane z kolejnym ważnym punktem:

Po czwarte - wszystko co trafia do sieci, zostaje w niej bezpowrotnie!

Uważaj więc na to co piszesz- zamiast brać udział w bezsensownej kłótni lub tzw 'pyskówce' lepiej policzyć do 10 i napić się wody- w przeciwnym wypadku możesz napisać coś, co będzie się później ciągnęło za Tobą przez lata.

Po piąte - nie bądź bierny!

Samo czytanie forum nie wystarczy- trzeba się na nim udzielać. Zakładaj własne tematy, ale pamiętaj: wyszukiwarka na forum jest po to, aby nie powielać tematów już istniejących.

Po szóste - dbaj o dobre imię!

Jeśli na jakimś forum ktoś wystawia Ci negatywną opinię i według Ciebie jest ona bezpodstawna- nie czekaj ani chwili i od razu opisz sytuację z Twojego punktu widzenia. Jednocześnie musisz pamiętać o punkcie 4- nie wdawaj się w kłótnie- jeśli rozmówca zaczyna się emocjonalnie 'nakręcać'- Ty musisz pozostać spokojny i rzeczowy, a wygrasz argumentem spokoju.

Po siódme - nie pal za sobą mostów!

To że promocja na danym forum nie jest Ci teraz potrzebna nie oznacza, iż w przyszłości sytuacja się nie zmieni. Nie likwiduj konta i dalej udzielaj się w dyskusjach. Nawet, jeśli byłyby to tylko posty w dziale typu 'Pogaduszki o wszystkim i o niczym'.

Po ósme- używaj swojej głowy!

Zawsze trzeba się pilnować i do każdej sytuacji podchodzić zdroworozsądkowo. Jest to zasada o której dużo osób zapomina- a sukces kampanii zależy tylko i wyłącznie od osoby, która ją przeprowadza.

Po dziewiąte - czytaj regulaminy!

Każde forum ma swój regulamin- przed rozpoczęciem postowania koniecznie go przeczytaj. Przykładowo- na niektórych forach nie można umieszczać linków do swoich stron w sygnaturkach- a dobrze jest mieć link do firmowej strony pod każdym postem.

Please Wait!

Please wait... it will take a second!