Frequently Asked Questions

Social media - podstawa promocji
Last Updated 6 years ago

Każde przedsięwzięcie, komercyjne czy społeczne, aby móc się powieść, musi nie tylko dotrzeć do odbiorców, ale również utrzymać ich przy sobie. Jest to powód, dla którego Twoja firma musi zaistnieć w mediach społecznościowych. Blog, Facebook, fora internetowa- są to narzędzia pozwalające na przywiązanie użytkownika do marki.

Zaangażowany internauta to internauta zdobyty

Sklepy internetowe często budują wirtualną przestrzeń społeczną wokół siebie za pomocą for internetowych, blogów oraz Fansite’ów na Facebooku.

Fora pozwalają użytkownikom na lepszą wymianę opinii między sobą niż system prostych komentarzy i w ten oto sposób bardziej angażują ich w pisanie choćby krótkich recenzji dotyczących oferowanych przedmiotów. Odpowiednio zarządzane forum z łatwością naprowadzi internautę poszukującego informacji o danym produkcie do sklepu, który zadbał, aby takie forum powstało. Fora motywują użytkowników i sprawiają, iż identyfikują się oni z obecną na nim społecznością. Co za tym idzie, są wiernymi klientami. Nie inaczej jest w przypadku inicjatyw społecznych, które nie są nastawione na komercyjny sukces. Forum otwiera bowiem drzwi do komunikacji społecznej.

Dobry blog wychodzi poza standardy

Blogi pomagają w promowaniu towarów niszowych, ekskluzywnych lub wymagających nieco bardziej osobistych refleksji. Na przykład blog podróżniczy, w którym zamieszczane są opowieści z dalekich wypraw, może pomóc wypromować bardzo drogi sprzęt. Zwłaszcza jeżeli zdjęcia dokumentujące daną wyprawę wykonane są konkretnym aparatem z "wyższej półki". Ciekawe i stale aktualizowane blogi gwarantują dużą rzeszę oddanych czytelników. Na blogu można również odnosić się do kwestii społecznych tj. ekologia, polityka, religia etc. Jednak- nie zapominaj, że blog firmowy powinien w większości dotyczyć spraw firmowych.

Nie ma Cię na Facebooku - nie ma Cię w ogóle

Fansite na Facebooku to obecnie pozycja obowiązkowa dla każdego przedsięwzięcia - nie tylko internetowego. Za jego pomocą możemy nie tylko promować i budować wizerunek naszej firmy lub instytucji, ale również pozwala on na obustronną komunikację, czego nie jest w stanie zapewnić Newsletter. Facebook umożliwia podpięcie bloga do fanowskiego konta, co z jednej strony zwiększa jego poczytność, a z drugiej promuje sam Fansite. Trudno wyobrazić sobie organizację nie mobilizującą swoich fanów do działania za pomocą "Wydarzeń" na Facebooku. Opcja "wezmę udział" nie jest oczywiście wiążąca, ale propaguje Fansite poprzez siatkę znajomych naszych fanów. Quizy i konkursy organizowane głównie przez firmy działają na tej samej zasadzie.

Jak widać - media społecznościowe są niesamowicie przydatne, jeśli chodzi o budowę marki swojej firmy. W dodatku- komunikacja z potencjalnymi klientami potrafi zdziałać cuda, jeśli chodzi o sprzedaż usług lub produktów- ludzie po prostu lubią czuć zainteresowanie sobą. Zatem- do dzieła.

Please Wait!

Please wait... it will take a second!