Frequently Asked Questions

Jak promować swoją stronę w wyszukiwarkach (SEO)?
Last Updated 6 years ago

Zastanów się, jakiego zapytania do wyszukiwarki byś użył, żeby trafić na własną stronę. Jeśli Twoja strona jest przykładowo o sposobach przyrządzania naleśników, to wyrażeniami przez jakie Twoja strona może zostać wyszukana są: ‘naleśniki’, ‘ciasto na naleśniki’ i ‘jak zrobić naleśniki’. Do strony o naleśnikach może pasować też fraza ‘gotowanie’ - ale im bardziej ogólna jest fraza, (‘gotowanie’ jest bardziej ogólne od ‘robienia naleśników’), tym będzie trudniej wypromować Twoją stronę.

Gdy już wybrałeś swoje frazy (na początek około trzech, czterech), powinieneś zmienić tytuł naszej strony tak, aby do nich pasował. Żeby to zrobić, logujesz się do Manifo i klikasz na tytuł strony, który chcesz zmienić.


image

W następnym kroku, trzeba zmienić opis na taki, który będzie jak najlepiej pasował do wybranych przez Ciebie fraz - na przykład ‘Jak zrobić naleśniki i ciasto na naleśniki’. Zmianę zatwierdzasz klawiszem ‘Enter’.

image

Kolejnym krokiem jest przygotowanie treści w sposób, który najbardziej odpowiada wyszukiwarkom. Na samej górze powinien być tytuł strony, natomiast nad tekstem powinien znaleźć się tytuł tekstu (wpisany w element nagłówka H1). Dodatkowo, powienieneś zadbać o to, żeby w treści strony znalazły się wyrażenia zbliżone do fraz wcześniej wybranych przez Ciebie - czasem nie trzeba będzie zmieniać nic, a czasem trzeba będzie wprowadzić kosmetyczne poprawki. Ważne jest to, żeby cały czas tekst był napisany poprawną polszczyzną i był zrozumiały dla odwiedzających.

Please Wait!

Please wait... it will take a second!