Frequently Asked Questions

Element Menu
Last Updated 5 years ago


image

Element menu po przeciągnięciu umożliwia edycje zakładek podstron i jest odpowiedzialny za wyświetlanie zakładek podstron na stronie. Występują dwa rodzaje menu: pionowe oraz poziome, które różnią się sposobem wyświetlania podstron.

Szablon

image

Za pomocą tego ustawienia można dokonać zmiany wyglądu szablonu elementu menu, aby to zrobić kliknij w ikonę "szablon" i wybierz odpowiedni szablon do swoich potrzeb, poniżej przedstawione są dwa przykłady szablonów, menu poziome oraz menu pionowe separowane.

image
Menu poziome

image
Menu pionowe


Struktura

image

Za pomocą tego elementu określa się strukturę zakładek paska menu, to właśnie tu nadaję się poszczególnym zakładką ich nazwy (etykiety) podstron, przypisuje się przekierowania na podstrony wewnętrzne lub poprzez wprowadzenie URL, a także można ustawić czy strona ma się otworzyć w tej samej karcie przeglądarki czy w nowej.

W strukturze menu Możesz także zmieniać kolejność wyświetlanych zakładek w menu, wystarczy przeciągnąć podany element w docelowe miejsce i upuścić.

Poniżej przykładowy zrzut ekranu:

image

1. Strona wewnętrzna - po kliknięciu w to pole wyświetli się menu rozwijane z możliwościa przypisania podstrony pod tę zakładkę.

image

2. Adres URL - w tym miejscu możesz wprowadzić adres URL ręcznie, pamiętaj że aby to zrobić musisz zmienić status strony wewnętrznej na adres zewnętrzny. Przykład na rzut ekranu poniżej.

image

3. Przełącznik za pomocą którego możesz zdecydować czy strona otworzy się w nowym oknie czy w tym samym. W pozycji "NIE" opcja jest wyłączona w pozycji "TAK" włączona. Przykład na rzut ekranu poniżej.

image


Aby dodać nowy element w strukturze menu, kliknij w przycisk dodaj element, widoczny na poniższym zrzucie ekranu.

image

Po konfiguracji struktury menu zatwierdź ustawienie, w przeciwnym wypadku nie zostanie ono zastosowane.

Poniżej przykładowy zrzut ekranu:

image

Położenie Menu.

image

Za pomocą tego ustawia Możesz dostosować menu aby wyświetlało się ono po lewej stronie, prawej stronie, lub aby było na środku. Przykłady na poniższych zrzutach ekranu.

Przykłady na poniższych zrzutach ekranu:

image
Menu wyśrodkowane.

image
Menu po prawej stronie elementu.

image
Menu po lewej stronie elementu.

Nazwa Menu

image

W tym miejscu podaje się nazwę menu, jest to ważne i przydatne gdyż możesz w ten sposób stworzyć kilka pozycji menu na swojej stronie np: Menu Główne które będzie miało zakładki o nazwie o nas, galeria, kontakt itd, oraz drugie menu które będzie nazywało się np: Menu Pomieszczenia i będzie umieszczone w innym miejscu na stronie, a w nim pokój gościnny, kuchnia, łazienka itd, opcja wyboru do którego menu chcesz przypisać podstronę, pojawi się w momencie tworzenia nowej podstrony, w tabeli ustawiania nazwy strony. Więcej szczegółów w zakładce pomocy - Dodaj podstronę

Aby utworzyć podstronę kliknij w przycisk "Dodaj podstronę"

image

Więcej informacji dodawaniu podstron po linkiem: "Dodaj Podstronę"

Odstępy

W każdym elemencie możesz ustawić odstępy – masz do wyboru ich dwa rodzaje: odstęp zewnętrzny i odstęp wewnętrzny:

Padding - Odstęp Wewnętrzny od krawędzi (fioletowy kolor, przykład 30px).

image

Margin - Odstęp Zewnętrzny od krawędzi (żółty kolor, przykład 30px).

image

Używaj tych ustawień w celu estetycznego wyglądu strony i dopasowywania ich względem sąsiednich elementów kolumn czy wierszy, nie stosuj przełamywania linii w przypadku odsuwania wcześniej wymienionych funkcji (Enterem) gdyż może powodować to problemy z ich wyświetlaniem lub innymi błędami.

Poniżej przedstawiony przykład odstępów od wewnętrznej krawędzi i zewnętrznej krawędzi.
Przykład oczywiście przedstawia odstępy we wszystkich kierunkach.

image

Więcej szczegółów o Padding i Margin pod linkiem: "Ustawienie Padding i Margin"


Please Wait!

Please wait... it will take a second!